П`ятниця, 03.05.2024, 23:43
Вітаю Вас Гість | RSS

     Звиняченський ліцей Горохівської МР



                  


                                 
                             Луцького району Волинської області

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Чи подобається Вам сайт нашої школи?
Всього відповідей: 251
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Файли

Головна » Файли » Освітні програми » Освітні програи

Освітня програма 10, 11 класи
[ Викачати з сервера (48.6 Kb) ] 22.09.2022, 17:38

Освітня програма

Звиняченського ліцею

Горохівської міської ради

Луцького району Волинської області

загальна середня освіта

 

Загальні положення освітньої програми

Освітня програма Звиняченського ліцею Горохівської міської ради Луцького району Волинської області (загальна середня освіта) розроблена на виконання  Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом МОН від 20.04.2018 № 408 (у редакції наказу МОН від 28.11.2019 № 1493 зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 № 464).

Освітня програма загальної середньої освіти окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти, наказом МОН України № 408 від 20.04.2018 р. «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019 р. № 1493).

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення які натепер подані в рамках навчального плану (додаток 1);

очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм;

перелік навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України»,  використані з офіційного веб-сайту МОН (додаток 2);

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією Типовою освітньою програмою.

 

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів профільної середньої освіти для 10 класу складає 1207,5  годин/навчальний рік, для 11 класу 1172,5 годин/навчальний рік.   Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані. Навчальний план для 10, 11 класів розроблено відповідно до Державного стандарту, з метою його впровадження у частині повної загальної середньої освіти. Він містить загальний обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов’язкових предметів, профільних предметів.

          Закладом  освіти обрано другий варіант Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня організації освітнього процесу (таблиці 2, 3 до Типової освітньої програми). Навчальний план складено на основі навчального плану для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти та орієнтованої кількості навчальних годин для профільних предметів, зокрема  предмети суспільно-гуманітарного циклу (українська мова)  (додаток 1).

До базових предметів належать: «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Іноземна мова», передбачено вивчення окремих предметів: «Історія України», «Всесвітня історія», «Громадянська освіта», «Математика», передбачено вивчення окремих природничих дисциплін: «Фізика і астрономія», «Біологія і екологія», «Хімія», «Географія», «Фізична культура», «Захист України».

У навчальному плані міститься мінімальна кількість тижневих годин на вивчення базових предметів, що має забезпечити досягнення рівня очікуваних результатів навчання учнів згідно з державними вимогами Державного стандарту.

За вибором учнів 10, 11 класів  із  вибірково-обов’язкових предметів обрано предмети, що вивчаються на рівні стандарту: інформатика  (10 клас - 1 год., 11 клас - 2 год.) та технології (10 клас - 2 год., 11 клас - 1 год.).

Для  забезпечення профільного навчання в старшій школі обрано філологічний напрям (українська філологія).  У навчальному плані для реалізації профільного навчання виділено години: з української мови -  по 2 год. у 10 і 11 класах.

Зміст профілю навчання реалізується системою окремих предметів і курсів:

- базові та вибірково-обов’язкові предмети, що вивчаються на рівні стандарту;

          - профільні предмети - українська мова, що вивчається на профільному рівні;

          На вивчення базових предметів виділено :  англійська мова - по 1 год. у 10 і 11 класах, «Захист України» - по 0,5 год. у 10 і 11 класах.

Рішення про розподіл годин для формування відповідного профілю навчання прийнято педагогічною радою, враховуючи освітні потреби учнів, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу закладу.

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

 

Категорія: Освітні програи | Додав: Roman
Переглядів: 96 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Нові публікації


Освітні сайти


Copyright MyCorp © 2024
Сайт створено у системі uCoz