Інформація про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» у загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня села Звиняче.
На основі наказу МОН України від 12.08.2014 № 931 з 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.
В ЗОШ І-ІІІ ступеня села Звиняче з 1жовтня по 31 жовтня 2020 року був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
«Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».
Головна мета Всеукраїнського місячника – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.
Головними пріоритетами діяльності шкільної бібліотеки є виховання екологічної свідомості, екологічної культури молодих громадян України.
Шкільні бібліотеки постійно шукають нові форми роботи, які допомагають вихованню творчих особистостей, розвитку екологічної культури сучасних учнів.
Впродовж місяця організовувались тематичні виставки:
- Для учнів молодших класів: виставка-подорож «Блакитні очі Батьківщини;
- Для учнів старших класів:виставка-застереження «Живої природи душа промовляє», виставка науково-пізнавальної колекції «Дерево пізнання».
1 жовтня у бібліотеці проходив День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх». Учні виготовляли буклети «Бережіть природу, діти!»
З 1 по 4 жовтня вивчалися читацькі інтереси школярів.
3 жовтня пройшла подорож-екскурсія до бібліотеки «Цей дивний світ бібліотеки».
З 7 жовтня проходила акція «Природа просить порятунку».
8 і 9 жовтня відбувся конкурс малюнків для молодших школярів «Земля радіє від краси».
12 і 13 жовтня проходила книжкова виставка «Природа - вічне джерело нашого життя».
12 жовтня проводилися бесіди: «Милосердя до природи і людини», «За сторінками Червоної книги», «Природа вчить та виховує», «Правила поведінки на природі».
13 жовтня відбувся конкурс віршів «Про природу тихим словом», «Природа у поезії». Дуже цікавим був фотоконкурс: «Квіти навколо нас», «У світі дивовижної природи».
Діти готували презентації: «Рідне село через призму екології», «Збережемо нашу планету зеленою і квітучою».
Учні взяли участь у виготовленні рекламно - іміджевої продукції екологічного змісту: плакатів, листівок.
Продовж місячника проходило опитування та анкетування користувачів «Довкілля і я».
Було підготовлено і розповсюджено тематичні рекомендаційні списки, у вигляді буклетів, що інформують про літературу з екологічної тематики.
З метою визначення кращих читачів(вчителів, учнів) був проведений аналіз читацьких формулярів.
Протягом проведення місячника діяла благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».
В результаті було проведено моніторингове дослідження «Що читають наші діти»і було виявлено, що учні із задоволенням читають казки, вірші про природу, пізнавальні, пригодницькі книги, цікавляться природою нашого краю, екологічними проблемами рідного краю.
На завершення були підведені підсумки проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».
Найактивніших учнів було нагороджено грамотами та оголошено подяки.
Матеріали з теми Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» розміщено на сайті школи.
Шкільний бібліотекар Швейгер М.К.
|